Relacja z 14 Pikniku Kaszankowego w podbydgoskim Władysławowie

Tegoroczny Piknik Kaszankowy to była naprawdę udana impreza.

 

To był już 14 piknik zorganizowany przez Masarnię Władysławowo Zawistowski i Piekarnię Łabiszyn.

 

Jak zwykle amatorzy dobrego grilla bawili się nad jeziorem niedaleko podbydgoskiego Władysławowa.

Pogoda dopisała i mimo wiatru,  na plaży bawiły się setki piknikowiczów w rytmach muzyki serwowanej Anię Jarecką. Na co dzień Anię możecie usłyszeć na antenie Radia Żnin.

 

Ci, którzy przybyli na plażę byli zadowoleni z atrakcji, jakie zafundowali im organizatorzy i partnerzy, a było ich w tym roku kilku.

Fotorelację z całego pikniku, możecie obejrzeć na stronie patrona medialnego imprezy

Gazety Pomorskiej – kliknij poniżej:

Oczywiście główną atrakcją była kaszanka i kiełbasa z grilla, ale nie tylko.

Przez całe 6 godzin prowadzący, czyli Artur Jakubowski i Violetta Naskręt zabawiali piknikowiczów licznymi zabawami i konkursami, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody.

 

 

Konkursy dedykowane były zarówno dla najmłodszych, jak też tych nieco starszych zwolenników dobrej zabawy.

Dodatkowo na stoisku Firmy Handlowej INGA cały czas trwały konkursy dla dzieci, w których można było wygrać liczne upominki.

Konkurs „spinnerski” przyciągnął całe grono młodych „spinnerów”, a w konkursie na „złoty strzał”, czyli potocznie – strzelanie goli – brali udział nawet dorośli. Mali artyści mogli realizować się w konkursie plastycznym.

Dzieciaki mogły również bawić się z animatorkami z bydgoskiej Fabryki Prezentów, która, na co dzień i od święta zorganizuje urodzinki dla Waszych pociech. Dziewczyny z Fabryki Prezentów częstowały naszych milusińskich zabawnymi figurkami z baloników.

 

Z kolei Pani Beata, która zajmuje się rękodziełem, zabawiała swoimi pomysłami w kąciku dla dzieci. W tym roku można było lepić z masy solnej, malować na drewnianych krążkach oraz wić wianki z kwiatów polnych.

 

Wianki to nie był jedyny słowiański akcent tej imprezy.  Zaprzyjaźnieni Strażnicy Kurhanów z Pałuk zabawiali dzieciaków i dorosłych. Każdy mógł przekonać się jak kiedyś się bawiono, a nawet jak jedzono kaszankę.

 

 

Kaszankę można było skosztować również w wersjach zaproponowanych przez naszych kulinarnych gości – Marzenę Szkodzińską, autorkę bloga Kulinarna Maniusia, oraz Krzysztofa Leśniewskiego, aktywnego propagatora kuchni Pałuckiej, autora książki o tym samym tytule.

 

Podczas pikniku, bowiem trwały Kaszankowe Potyczki Kulinarne pomiędzy bloggerką, a kucharzem. Każdy z nich zaproponował inny pomysł na danie z kaszanki.

 

Marzena, czyli Kulinarna Maniusia zaproponowała sałatkę o tajemniczej nazwie „Biała Dama.

Krzysztof natomiast zaskoczył ekstrawaganckim pomysłem na kaszankowy tort.

Przepis na sałatkę znajdziecie na blogu Kulinarnej Maniusi

a więcej przepisów na pomysły z naszych wyrobów na naszym blogu:

Gotuj z Zawistowskim

 

Na plaży była z nami również ekipa Extreme.

Zwolennicy ekstremalnych rozrywek mogli postrzelać z  paintballa, a dzięki temu wygrać vouchery na skok z blooba, strzał z ludzkiej procy albo lot w tunelu aerodynamicznym. Właśnie te atrakcje, na co dzień możecie doświadczyć w Centrum ekstremalnych zabaw dla całej rodziny w pobliskich Prądkach.

 

Atrakcją tegorocznego pikniku były pokazy Straży Pożarnej, która zaproponowała m.in. „dymny namiot”, czyli namiot pełen dymu, w którym śmiałkowie mogli spróbować sił w poszukiwaniu smacznego, „co nieco”.

 

 

W tym roku miał również miejsce kolejny Rajd Kaszankowy zorganizowany prze Bydgoska Masę Krytyczną.

Przybyło ponad 100 rowerzystów z Bydgoszczy i każdego z nich poczęstowaliśmy pajdą ze smażonką, czyli naszym tradycyjnym smalcem ze skwarkami, a Ci którzy zapisali się najszybciej otrzymali kiełbasę wiejską z grilla.

 

Dodatkowo wśród rowerzystów rozlosowaliśmy atrakcyjne nagrody ufundowane prze FH Inga oraz wędliny prosto z Masarni Władysławowo Zawistowski.

Na koniec jak zwykle rozlosowano nagrody ufundowane prze Masarnię Władysławowo Zawistowski – rower miejski oraz kosze pełne tradycyjnych wędlin.

 

 

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim którzy pomagali przy organizacji i obsłudze tegorocznego pikniku oraz partnerom: Firmie Handlowej Inga za nagrody w konkursie dla Bydgoskiej Masy Krytycznej oraz kucharzy, Extreme Prądki za nagrody w konkursach dla starszych piknikowiczów, Marzenie Szkodzińskiej, czyli Kulinarnej Maniusi oraz Krzysztofowi Leśniewskiemu, czyli Kuchni Pałuckiej za przygotowanie niesamowitych dań z kaszanki, Grupie Słowina za zabawy plebejskie, Straży Pożarnej za pokazy strażackie, Pracowni Artystycznej Kociara za niezwykłą fotorelację, Beacie Bembnista za kącik tradycyjnych zabaw dla dzieci, Fabryce Prezentów za animacje dla najmłodszych i kręcenie baloników, Kinie Helios, które ufundowało słodkości dla najmłodszych oraz bilety do Kina Kobiet, Szkole Muzycznej Yamaha, które podarowało vouchery na muzyczne lekcje dla zwycięzców w konkursach z muzyka w tle, Olejarni Kołodziejewo za wsparcie Kaszankowych Potyczek Kulinarnych oraz Radiu Żnin i Gazecie Pomorskiej, którzy byli medialnymi patronami tegorocznego pikniku.

Pamiętajcie, że już za rok kolejny Piknik Kaszankowy – jak zwykle odbędzie się w pierwszą niedziele lipca.

 

 

Jeśli smakowały Wam nasze wyroby z grilla przypominamy, że, na co dzień możecie je kupić w Galeriach Wędlin Zawistowski w Bydgoszczy, Białych Błotach oraz w Łochowie, na stoiskach partnerskich i w sklepie firmowym przy masarni.

Adresy sklepów znajdziecie w linku:

https://www.masarniazawistowski.pl/sklepy/

 

 

 

 

 

Kilka dodatkowych zdjęć naszych gości znajdziecie klikając tutaj!

 

A przepisy na dania z kaszanki na naszym profilu na FB:

https://www.facebook.com/MasarniaZawistowski/

 

Scroll to Top