Od zagrody do gospody!

26 kwienia, 2016r. w Restauracji Ostromeckiej w Ostromecku odbędzie się seminarium pt. „Od zagrody do gospody – wieprzowina ras rodzimych na kujawsko-pomorskich stołach”, zorganizowane pod patronatem Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Seminarium skierowane jest do regionalnych restauratorów, hodowców trzody chlewnej oraz przedstawicieli branży przetwórstwa mięsnego. Masarnia Władysławowo Zawistowski również bierze udział w tym przedsiewzięciu wraz z partnerami projektu zakładającego wprowadzenie do szerokiej sprzedaży wyrobów z mięsa wieprzowego począdzącego z tuczu bez GMO.

Organizatorzy mają nadzieję, że efektem działań będzie poprawa smaku i polepszenie jakości, tak popularnej w naszym kraju, wieprzowiny.

Mięso uzyskiwane z ras rodzimych, dzięki cechom genetycznym, odpowiedniej hodowli i zawartości składników odżywczych karmy, zawiera mało tłuszczu, mniej cholesterolu, stanowi cenne źródło dobrze przyswajalnego żelaza i witamin z grupy B. 

Celem jest propoagowanie idei takiego mięsa wieprzowego.

Póki co, zapraszamy na stronę www.wieprzowinapulawska.pl, gdzie wkrótce dowiecie się więcej na temat tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy!

 

Scroll to Top